logo Labor 13
Horský byt v panelovém domě _ Špindlerův Mlýn

Horský byt v panelovém domě _ Špindlerův Mlýn

Při práci na interiéru bytu ve Špindlerově mlýně jsme nejprve upravili původní nevyhovující dispozici; malou kuchyni v úzské chodbičce jsme propojili s obývákem a otevřeli jsme i předsíň. Úprava dispozice si vyžádala vyříznutí stěnového panelu, kterou jsme navrhli s naším statikem. Šikovní dělníci ji pak vyřízli na místě a staticky zajistili. Vznikl tak příjemný otevřený prostor, kterému navíc prospělo i rozšířené okno bez parapetu se skvělým výhledem na okolní vrcholky Krkonoš.
V malém dětském pokoji jsme navrhli atypickou stěnu s výklenky na spaní pro tři děti. Celá stěna funguje i jako velká prolézačka a mimo třech soukromých jeskyněk obsahuje i množství úložného prostoru. Realizací stěny jsme uvolnili zbytek pokoje pro dětské hry.
Dlouhé diskuze jsme vedli na téma podlahy v obývací části. Nakonec zvítězila varianta keramické neutrálně šedivé dlažby s elektrickým podlahovým vytápěním. Podlaha sjednotila celý obytný prostor s jídelnou, kuchyní, předsíní a koupelnou. Navíc je v horském prostředí praktická a díky podlahovému vytápění pocitově příjemná.